ŠTÝLOVÉ DÁMSKE A PÁNSKE OBLEČENIE

E-SHOP S MODERNÝM A ŠTÝLOVÝM DÁMSKYM A PÁNSKYM OBLEČENÍM

Symboly na štítkoch 

Nerozumieš všetkým tým hieroglyfom na oblečení? Radi sa podelíme o naše vedomosti, aby sme ťa ušetrili od trápenia pri údržbe svojich milovaných veci.

PRANIE

Vanička znázorňuje spracovanie praním v domácnosti (ručne alebo strojovo). Používa sa na poskytovanie informácie o maximálnej teplote pri praní a maximálnom mechanickom pôsobení pri praní, ako je to znázornené v tabuľke 1.

Tabuľka 1 - Symboly postupov prania
 

ŽEHLENIE 

Žehlička znázorňuje postup domáceho žehlenia a mangľovania s použitím pary alebo bez použitia pary, nastavenie maximálnej teploty je znázornené jednou, dvomi alebo tromi bodkami, umiestnenými v symbole, ako je znázornené v tabuľke 5.

Tabuľka 5 — Symboly žehlenia
 

BIELENIE

Trojuholník znázorňuje postup bielenia (pozri tabuľku 2).

Tabuľka 2 - Symboly bielenia


SUŠENIE

Štvorec s kruhom  vnútri  znázorňuje sušenie v bubnovej sušičke po postupe prania, nastavenie maximálnej teploty je znázornené jednou alebo dvomi bodkami umiestnenými vnútri symbolu, ako je znázornené v tabuľke 3.

Tabuľka 3 - Symboly sušenia v bubnovej práčke

Čiara alebo čiary vo štvorci znázorňujú prirodzené sušenie po postupe prania ( tabuľku 4).

Tabuľka 4 — Symboly postupov prirodzeného sušenia


PROFESIONÁLNE OŠETROVANIE TEXTÍLIÍ

Kruh znázorňuje postup chemického čistenia a mokrého čistenia textilných výrobkov (okrem prírodných usní a kožušín), vykonávaného profesionálmi. Poskytuje informácie o jednotlivých postupoch čistenia, ako je popísané v tabuľke 6.

Tabuľka 6 — Symboly profesionálneho ošetrovania textílií